BG-български език / DA-dansk / DE-Deutsch / EL-ελληνικά / EN-English / ES-Español / ET-eesti / FI-suomi / FR-français / GA-Gaeilge / HR-hrvatski jezik / HU-magyar / IT-Italiano / LT-lietuvių kalba / LV-latviešu valoda / MT-Malti / NL-Nederlands / PL-Polszczyzna / PT-Português / RO-Română / SL-Slovenščina / SK-Slovenčina / SV-Svenska

O studiích posouzení vlivu na udržitelnost (Sustainability Impact Assessments, SIA)

SIA analyzují potenciální ekonomické, sociální a environmentální dopady a dopady v oblasti lidských práv u obchodních dohod, o kterých EU vyjednává. Spočívají v důkladné analýze změn, ke kterým pravděpodobně dochází na základě obchodní dohody v EU, partnerské zemi a rozvojových zemích. Jejich součástí jsou i rozsáhlé konzultace se zainteresovanými stranami v EU a partnerské zemi. SIA nezávisle provádějí externí konzultanti pověření Evropskou komisí. Nálezy a doporučení SIA se pak promítají do vyjednávání a pomáhají vyjednavačům optimalizovat související politiky.

O modernizaci asociační dohody Chile-EU

V roce 2003 se Chile stalo první jihoamerickou zemí, která podepsala asociační dohodu s EU. Od té doby se globální ekonomika zásadně změnila a Chile a EU se rozhodly stávající dohodu modernizovat. Vyjednávání o modernizaci začala v listopadu 2017 a stále pokračují.

O SIA EU-Chile

SIA na podporu modernizace obchodního pilíře stávající asociační dohody EU-Chile je implementována ze strany BKP Development, firmy provádějící ekonomické průzkumy a konzultace se sídlem v Německu, ve spolupráci s Vincular, centrem pro sociální odpovědnost a udržitelný rozvoj při katolické univerzitě v chilském Valparaísu. Práce začala na konci dubna 2018 a bude pokračovat 14 měsíců. Tým připraví tři hlavní zprávy. Zprávy budou zveřejněny na této webové stránce v červnu 2018 (počáteční zpráva), září 2018 (průběžná zpráva) a lednu 2019 (závěrečná zpráva). Před finalizací budou prodiskutovány se zainteresovanými stranami.

Cronología del estudio

Abril 2018
Julio 2018

Informe inicial

El informe inicial se publicó el 20 de julio de 2018.
Noviembre 2018

Informe intermedio

El informe intermedio se publicó el 22 de noviembre de 2018.